یونیت فن مزدا نیو

یونیت فن مزدا نیو یکی از اجزای خودرو است که در این مقاله قصد داریم در مورد آن صحبت کنیم. برای همه ما پیش آمده که حداقل یک بار خودرو‌مان دچار افزایش دما شده باشد. حتما پیش آمده که در فصل گرم تابستان و در زیر آفتاب داغ سوار اتومبیل بوده‌اید و نگران این شده‌اید که مبادا آمپر خودرو بیش از اندازه بالا برود. برای کاهش دما و تنظیم آن در اتومبیل قطعه‌ای وجود دارد که به آن یونیت فن گفته می‌شود. در ادامه ما را همراهی کنید تا در مورد این قطعه بیشتر بدانیم.

 

مطالبی که در  ادامه مطالعه خواهید کرد:

  • یونیت فن مزدا نیو چیست؟

  • وظیفه و عملکرد یونیت فن مزدا نیو چیست؟

  • یونیت فن مزدا نیو کجا قرار گرفته است؟

  • آزمایش سالم بودن یونیت فن مزدا نیو

یونیت فن مزدا نیو چیست؟

یونیت فن مزدا نیو قطعه‌ای از خودرو است که وظیفه آن کنترل دما و تنظیم درجه حرارت است. در حقیقت این قطعه از خودرو شما دما و درجه حرارت موتور اتومبیل‌تان را تثبیت کرده و آن را در یک‌دمای متعادل نگه می‌دارد. در فصل‌های گرم سال به دلیل دمای بالای هوا این قطعه نقش مهمی در حفظ تعادل گرما دارد و در دیگر فصل‌ها نیز که دمای هوا بسیار کاهش پیدا می‌کند، این قطعه دمای موتور ماشین را در حدی ثابت و متعادل حفظ می‌کند. علاوه بر این در دیگر فصل‌ها و دیگر زمان‌ها ممکن است خودرو به دلیل صرف انرژی زیاد دچار افزایش دما شود که در اینجا یونیت فن نقش خود را ایفا خواهد کرد و اجازه نخواهد داد که دمای موتور خودرو بیش از اندازه بالا رفته و موجب وارد شدن آسیب به اتومبیل شود.

 

وظیفه و عملکرد یونیت فن مزدا نیو چیست؟

همانطور که می‌دانید در هنگام استفاده از اتومبیل انرژی زیادی برای راه اندازی ماشین و عملکرد آن مصرف می‌شود. در هنگام استفاده از انرژی نیز میزان زیادی از انرژی به گرما تبدیل شده و حرارت ماشین و دمای آن را بالا می‌برد. بنابراین باید سیستمی برای سرد کردن و کاهش دمای موتور و اجزای ماشین وجود داشته باشد تا مشکلی برای خودرو شما پیش نیاید. سیستم خنک کننده موتور خودرو نقش بسیار مهمی داشته و در حقیقت از گرم شدن بیش از اندازه و افزایش دمای غیر معمول  موتور خودرو و دیگر اجزای آن جلوگیری می‌کند.

سیستم خنک کننده خودرو اجزائی دارد که به صورت کلی به دو قسمت مکانیکی و الکتریکی تقسیم می‌شوند. از اجزای قسمت مکانیکی می‌توان به واتر پمپ، شلنگ‌ها، ترموستات و کانال‌های مدار آب اشاره کرد. همچنین رادیاتور و درب رادیاتور نیز جزء این دسته محسوب می‌شوند. بخش مکانیکی سیستم خنک کننده نیز اجزائی دارد. موتور فن‌ها، یونیت فن مزدا نیو، رله‌های فن از دسته اجزای مکانیکی این سیستم هستند. سنسور دمای آب، فیوز‌ها و دسته سیم‌های مربوط به فن‌ها و جعبه تقسیم برق از دیگر اجزای این سیستم در اتومبیل‌ها هستند.

در زمانی که موتور سرد بوده و دمای آن پایین باشد، انرژی حرارتی به سختی به انرژی مکانیکی تبدیل می‌شود و در حقیقت این فرایند با مشکل و سختی رو به رو می‌شود. به دنبال این قضیه بازده و خروجی موتور کاهش پیدا می‌کند و آلودگی ایجاد شده بیشتر از قبل خواهد بود.

یکی از وظایف دیگر سیستم خنک کننده خودرو و و یونیت فن مزدا نیو این است که باعث می‌شود موتور اتومبیل در زمان کمتری گرم شده و به دمای مناسب و بهینه برسد. پس از اینکه موتور خودرو به دمای مناسب و بهینه رسید، آن را نگه داشته و در حدی متعادل و مناسب ثابت می‌کند. همانطور که می‌دانید در داخل موتور خودرویی که روشن است به صورت دائم و همیشگی سوخت در حال استفاده است و انرژی زیادی تولید می‌شود. قسمتی از انرژی نیز به گرما تبدیل می‌شود که بخش زیادی از این گرما از طریق اگزوز ماشین خارج شده و وارد هوای آزاد اطراف می‌شود.

اما بخشی از گرمای تولید شده به اجزای داخل موتور منتقل شده و باعث گرم شدن و افزایش دمای آن‌ها می‌شود. در اینجا سیستم خنک کننده خودرو و یونیت فن مزدا نیو وارد کار شده و دمای این اجزا را کاهش می‌دهد و اجازه نمی‌دهد که دمای موتور و اجزای آن به بیشتر از حد مجاز برسد و یا اینکه از سرد شدن بیش از اندازه آن جلوگیری می‌کند.

یونیت فن مزدا نیو کجا قرار گرفته است؟

این قطعه از خودرو در سمت چپ شاسی ماشین و قسمت پشت چراغ راننده خودرو قرار گرفته است. وظیفه این قطعه این است که میزان دمای آب و حرارت آن را که از سنسور PTC قهوه‌ای رنگ دریافت کرده است به رله‌ها ارسال منفی کرده و باعث راه‌اندازی و روشن شدن موتور فن می‌شود. با توجه به دمای ارسال شده، کنترل یونیت فن مزدا نیو فن‌ها را روشن یا خاموش کرده و یا روی دور کند یا تند قرار می‌دهد. در حقیقت با توجه به شرایط دمایی این قسمت از خودرو تصمیم می‌گیرد فن‌ها را در چه شرایطی قرار دهد.

آزمایش سالم بودن یونیت فن مزدا نیو

در مرحله اول باید سوکت سنسور قهوه‌ای رنگ را جدا کنید.

بعد از آن باید فن‌ها روشن شده و روی دور تند قرار بگیرند.

پس از آن کانکتور یونیت فن را جدا کرده و به پایه شماره ۱ کانکتور اتصال منفی دهید.

بعد از این مرحله فن‌ها باید روشن شده و روی دور کند قرار بگیرند.

سپس پایه ۱ و ۱۰ را همزمان اتصال منفی داده و سویی ۱ را باز می‌کنیم.

در این مرحله فن‌ها روی دور تند قرار داده می‌شوند.

سپس به پایه ۶ اتصال منفی می‌دهیم.

بعد از آن چراغ استپ روشن می‌شود.

سپس در زمانی که کولر روشن است به پایه ۱۱ اتصال منفی می‌دهیم.

بعد از آن کولر را قطع می‌کنیم.

جمع بندی و سخن پایانی

در این مقاله در مورد یونیت فن مزدا نیو صحبت کردیم و دانستید که این قطعه یکی از اجزای سیستم خنک کننده است که نقش مهمی در تنظیم و ثبات دمای موتور ماشین دارد. همچنین در مورد کاربرد‌های دیگر این قطعه نیز مطالعه کردید و فهمیدید که این قطعه در کجا قرار گرفته است. در ادامه با تست بررسی سالم بودن این قطعه نیز آشنا شدید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط