آیینه بغل مزدا نیو

همانطور که میدانید مزدا نیو جدیدترین نوع ماشین مزدا هست و آینه بغل مزدا نیو نسبت به چند مدل پایینتر آن تغییر و تحولهایی پیدا کرده است. آینه بغل از مهمترین قطعات در هر خودرویی به حساب میآید، همانطور که از اسمش پیداست آینه بغل مزدا نیو به آینههای دو طرف ماشین گفته میشود و کار آن قابل دیدن شدن عقب ماشین برای شخص راننده هست، ما در این مقاله سعی داریم بیشتر درباره آینه بغل و همچنین موضوعات زیر بحث کنیم، با ما همراه باشید.

  • کاربرد آینه بغل مزدا نیو

  • ویژگیهای آینه بغل مزدا نیو

  • قطعات آینه بغل مزدا نیو

  • خدمات فروش قطعات مزدا نیو

 

کاربرد آینه بغل مزدا نیو

امروزه کمتر کسی هست که رانندگی بلد نباشد و رانندگی نکند به همین دلیل همه افراد به اهمیت بالای آینه بغل در انواع ماشینها از جمله مزدا نیو آگاه هستند. در بالا گفتیم که آینه بغل کار نمایان کرد عقب ماشین و دو طرف آن را بر عهده دارد و راننده را از وجود خودرو یا شی دیگر مطلع میکند. آینه بغل در دو طرف ماشین و در قسمت جلو بدنه کار گذاشته شده است و در حقیقت در قسمت جلوی دو در راننده و کمک راننده قرار دارد.

آینه بغل مزدا نیو یک کاربرد بسیار پیشرفتهتر نیز دارد و آن وجود سنسورهایی است که بالای آینه و اکثرا تنها روی آینه بغل سمت چپ که کنار راننده قرار دارد نصب شده است. کار این سنسور دقیق این است که اگر ماشین و یا وسیله دیگری در سمت چب ماشین و در نقطه کور آن وجود داشت با چشمک زدن، راننده را آگاه کند. (نقطه کور ماشین به نقاطی از اطراف ماشین گفته میشود که راننده به طور کامل آنها را نمیبیند و در دایره دید وی نیست)

با کار گذاشتن سنسور در روی آینه بغل مزدا نیو میتوان از بروز تصادفات به طور چشم گیری جلوگیری کرد زیرا با آگاه بودن از نقاط کور راننده در هنگام رانندگی بیشتر دقت میکند و میداند که برای مثال هنگام دور زدن، گردش به چپ، سبقت گرفتن که همگی با کمک آینه بغل انجام میشود، باید توقف کند تا وسیلهای که در نقطه کور بود عبور کند.

                                     

ویژگیهای آینه بغل مزدا نیو

ماشین مزدا نیو که با نام مزدا 3 نیز شناخته میشود آخرین ورژن این ماشین بوده و دارای ویژگیهای منحصر به فردی میباشد. آینه بغل این ماشین دارای چند ویژگی آشکار است که به راننده کمک شایانی میکند، میدانید که هر راننده با نشستن پشت فرمان باید آینههای خود را چک کند، آینه بغل مزدا نیو دارای دکمههایی روی در راننده است که به راحتی میتواند هر دو آینه را با فشار دادن دکمه چپ و راست، بالا و پایین مطابق با دید خود تنظیم کند تا عقب و اطراف را بهتر ببیند.

از آنجایی که آینه بغل جلو قطعات بیرونی خودرو به حساب میآید امکان صدمه و آسیب به آن بیشتر است، آینه بغل مزدا نیو این قابلیت را دارد که هنگام پارک ماشین آینهها را خم کرده و به طرف ماشین جمع کرد تا احتمال برخورد با وسایل دیگر به حداقل برسد اگر چه خدمات فروش قطعات مزدا نیو در هر شهری وجود دارد و میتوانید مثل اصل آن پیدا کنید.

یک ویژگی منحصر به فرد دیگر آینه بغل مزدا نیو این است که دارای گرمکن هستند. تصور کنید که هنگام رانندگی در زمستان شرایط آب و هوایی سرد و یخبندان و یا برفی باشد در این صورن ممکن است آینه بغل یخ زده و دید را برای راننده تار و غیر ممکن کند، سنسور گرمکن آینه بغل مثل بخاری عمل کرده و باعث باز شدن یخ آینه میشود. برای فعال کردن این گرمکن کافی است دکمه گرمکن را که داخل ماشین تعبیه شده را فشار دهید.

قطعات آینه بغل مزدا نیو

در آینه بغل مزدا نیو قطعاتی وجود دارند که هر کدام کار خاصی انجام داده و همگی با هم آینه بغل نام گرفته اند. یکی از این قطعات فلاپ یا قاب آینه بغل است که به عنوان محافظ عمل کرده و آینه داخل آن قرار میگیرد. در این صورت آینه کمتر دچار آسیب میشود. انواع اسپوت و جوان پسند فلاپ آینه بغل مزدا نیو در قسمت بالایی آن دارای چراغ راهنما هستند و هنگام زدن راهنما روشن میشوند.

شیشه آینه بغل نیز یکی دیگر از قطعات هست که شکلی مستطیل شکل و بدون گوشه دارد، حتما روی شیشه آینه بغل که به صورت ریز نوشته شده است اجسام از آنچه میبینید به شما نزدیکتر اند را دیده اید. این قابلیل شیشه آینه بغل به راننده اخطار میدهد که وسیلهای در عقب وجود دارد و هر آن ممکن است به وی نزدیک شده پس باید آماده به واکنش باشد.

خدمات فروش قطعات مزدا نیو

از آنجایی که در حال حاضر تولید این خودرو با کیفیت به دلیل مشکلات جامعه به ندرت اتفاق میافتد ممکن است با کمبود لوازم جانبی و یدکی آن روبه رو باشیم. از طرف دیگر به همین دلیل افراد سودجو از موقعیت استفاده کرده و قطعات این خودرو را به صورت فیک و قلابی به جای قطعات اورجینال به مشتری میفروشند که کیفیت نداشته و زود خراب میشود.

بنابه همین دلایل اغلب قطعات جانبی برای مثال آینه بغل مزدا نیو قیمت بالاتری نسبت به سایرین دارد اگرچه ارزش دارد که پول بیشتری پرداخت کنیم و در مقابل جنس با کیفیت و اصل بخریم، پس بهترین کار این است که هنگام خرید قطعات مزدا نیو از فروشگاههای حضوری و اینترنتی معتبر خرید کنید تا طول عمر بیشتری داشته باشد.

سخن آخر

همانطور که در بالا اشاره کردیم مزدا نیو جزو ماشینهای لوکس و البته با کیفیت است و دارای لوازم و تجهیزات پیشرفته از قبیل آینه بغل است، باید همواره توجه داشته باشید که آینه بغل مزدا نیو از کلیدیترین و مهمترین ابزار رانندگی به حساب میآید. پس توجه به آن و بررسی اوضاع آینه بغل قبل از رانندگی ضروری است برای مثال شکستن آینه بغل و یا تنظیم نبودن آن در موقع رانندگی ممکن است آسیبهای جبران ناپذیری را ایجاد کند. هر یک از ویژگیهایی که آینه بغل مزدا نیو دارد میتواند به بهتر رانندگی کردن کمک کند پس از آنها غافل نشوید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط