پمپ هیدرولیک مزدا

پمپ هیدرولیک مزدا، از بهترین و باکیفیت‌ترین برندهای تولید کننده پمپ هیدرولیک خودرو است. تا قبل از ورود و استفاده از پمپ‌های هیدرولیک چرخاندن فرمان خودرو، سفت و آزاردهنده بود. امروزه با وجود پمپ‌های هیدرولیک، به راننده این امکان را می‌دهد تا به‌ راحتی و بدون صرف انرژی زیاد فرمان خودرو را بچرخاند. در ادامه به معرفی یکی از برترین تولیدکنندگان پمپ هیدرولیک یعنی پمپ هیدرولیک مزدا می‌پردازیم. پمپ‌های هیدرولیک مزدا در انواع دو فیش و سه فیش موجود هستند.

عملکرد پمپ هیدرولیک مزدا

اگر به چند دهه قبل برگردیم، خواهیم دید که راننده‌ها برای چرخاندن فرمان خودرویی که سیستم هیدرولیک نداشت، چقدر انرژی صرف می‌کردند. اتفاقی که امروز با پمپ هیدرولیک مزدا به سادگی صورت می‌پذیرد. سیستم‌های هیدرولیک انرژی مکانیکی ورودی را از یک موتور الکتریکی یا موتور احتراق داخلی به جریان و فشار سیال تبدیل می‌کند که می‌تواند مقدار مشخصی کار را انجام دهد. پمپ‌های هیدرولیک انرژی مکانیکی موتور اصلی را به جریان سیال تبدیل می‌کند. به این صورت که با هر بار حرکت دادن و چرخاندن فرمان خودرو، پمپ هیدرولیک مزدا، روغن داخل خود را به طرف سیستم هیدرولیک خودرو هدایت می‌کند. در ادامه فرمان خودرو که از طریق میله فرمان به چرخ‌دنده‌های چرخ‌های خودرو وصل می‌باشد، به راحتی به سمت جهت مورد نظر شما می‌چرخد. لذا به این ترتیب نیروی لازم جهت چرخش فرمان خودرو توسط پمپ تامین می‌شود.

پمپ هیدرولیک مزدا جدید و قدیم

پمپ‌های هیدرولیک مزدا در دو مدل سه فیش که مدل قدیمی‌تر این برند است و پمپ مدل دو فیش که مدل جدیدتر این برند هست، موجودند. هنگام سفارش و خرید دقت کنید که برند اصلی مزدا را خریداری کنید و از خرید نمونه‌های مشابه و نیز استوک خودداری کنید. پمپ هیدرولیک مزدا نیو: این پمپ با دو فیش، مناسب برای خودرو مزدا دو است و باکیفیت عالی و اصل جهت استفاده شما موجود است. این پمپ دارای مجموعه قطعاتی است که همگی در کنار هم، حرکت چرخشی و نرم فرمان را امکان‌پذیر می‌کنند.
پمپ هیدرولیک مزدا قدیم: این پمپ هیدرولیکی با سه فیش مناسب برای خودرو مزدا سه قدیم می‌باشد و نمونه اصل و باکیفیت عالی آن موجود است

پمپ هیدرولیک مزدا مدل نیو مناسب برای خودرو مزدا دو است.

نکات مهم هنگام خرید پمپ هیدرولیک مزدا

برای خرید یک پمپ هیدرولیک مناسب که مدت زمان زیادی برای شما کار کند، لازم است هنگام خرید به چند نکته توجه کنید.
• تا حد امکان جنس نو و یا استوک اصل بخرید: هنگام خرید دقت کنید که حتما جنس اصل را خریداری کنید و اشتباهی نمونه‌های مشابه خریداری نکنید. همچنین از خرید جنس ایرانی و چینی، تا حد امکان بپرهیزید،
• به سرعت محرک پمپ دقت کنید.
• توجه به حداکثر فشاری که توسط پمپ قابل تحمل است: توجه به حداکثر فشار قابل تحمل پمپ از نکات بسیار مهم حین خرید این محصول است. واحد اندازه‌گیری فشار پمپ‌های هیدرولیک بار است. • توجه به قابلیت تأمین دبی مورد نیاز سیستم: همچنین واحد اندازه‌گیری دبی، لیتر بر دقیقه است.
• توجه به نوع سیال پمپ: توجه به نوع سیال استفاده شده در پمپ نیز از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه کنید.

نشانه‌های خرابی پمپ هیدرولیک

مشاهده علائم زیر می‌تواند به علت ایجاد مشکل و خرابی در پمپ و یا سیستم هیدرولیک باشد.
• مشاهده هرگونه روغن ریزی و نشت روغن
• شنیدن صداهای غیر نرمال هنگام حرکت دادن و چرخاندن فرمان خودرو
• سفتی و نرم نبودن فرمان خودرو هنگام چرخاندن
در صورت مشاهده این علائم نیاز است که خودرو را به یک کارشناس نشان دهید. .

قیمت پمپ هیدرولیک مزدا

در حال حاضر به دلیل نوسانات قیمت بازار، قیمت پمپ‌های هیدرولیک مزدا نیز متغیر هستند. اما برای آگاهی از قیمت و خرید محصول اصل و باکیفیت می‌توانید به نمایندگی ما مراجعه کرده و یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا ضمن مشاوره در خصوص محصول مورد نیاز شما، از قیمت آن نیز مطلع شوید.

چطور عمر پمپ هیدرولیک مزدا را افزایش دهیم؟

رعایت کردن چند مورد ساده می‌تواند عمر مفید هر محصول صنعتی از جمله پمپ‌های هیدرولیک مزدا را افزایش دهد. در ادامه به چند مورد از این اقدامات مفید اشاره می‌کنیم:
• روغن مورد استفاده در پمپ باید کاملا تمیز و فاقد هرگونه آلودگی باشد.
• حرکت پمپ حین کار نباید خشک باشد، خشک بودن موجب سایش دنده‌ها می‌شود. لذا به نرم و روان بودن فرمان خودرو هنگام چرخش دقت کنید.
• در صورت مشاهده نشت روغن از پمپ لازم است فوری آن را به یک کارشناس نشان دهید.
• در صورت مشاهده هر گونه لرزش و صدای غیرعادی سریعا بررسی شود.
• ملزومات و دستورات شرکت تولید کننده را برای کارکرد هرچه بهتر وسیله رعایت کنید.

خدمات فروش پمپ هیدرولیک مزدا

یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت خرید پمپ‌های هیدرولیک مزدا، خدمات فروش مناسب است. همچنین وجود خدمات پس از فروش و نیز مشاوره خرید نیز از دیگر امتیازات خرید این محصول است. از خدمات فروش ما می‌توان به ضمانت‌نامه سلامت کالا و نیز گارانتی اصالت محصول اشاره کرد، که این خود نیز تأیید کننده اصالت و کیفیت محصول است. امکان عودت کالا و ارسال به سراسر کشور در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با مناسب‌ترین قیمت نیز تنها در جهت کسب رضایت مصرف‌کنندگان عزیز است. با این وجود اگر هنوز هم در خصوص خرید این محصول مردد هستید، می‌توانید با کارشناسان ما صحبت کرده و ضمن آگاهی از انواع محصولات ما، محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید.

سخن پایانی

پمپ هیدرولیک مزدا جدید و قدیم، مطابق مدل خودرو شما، همان محصول باکیفیت و بادوامی است که انتظارش را دارید‌. این پمپ نیروی لازم جهت چرخش روان و نرم فرمان را تأمین می‌کند و امکان تجربه یک رانندگی راحت را برای شما فراهم می‌آورد. همچنین شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیش‌تر به نمایندگی ما مراجعه کرده و یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. همچنین می‌توانید از خرید آسان و غیرحضوری از سراسر کشور بهره‌مند شوید.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط